سندبلاست - سندبلاست مهرکیا تمیزکاری و زنگ زدایی فلزات اجرای رنگهای ضد حریق
سندبلاست
سندبلاست

سندبلاست

سندبلاست

در مورد سندبلاست چه می‌دانید؟

فرآیندی که به موجب آن ذرات تحت فشار هوا روی قطعات شیشه‌ای و فولادی پاشیده می‌شوند

تا برای انجام کارهایی مثل رنگ کاری و حکاکی آماده شوند.

نوع دیگری از فرآیند ساب ‌پاشی وجود دارد

که در آن برای تمیزکاری سطح فلز از طریق پاشیدن جریان پرسرعتی از ماسه یا ماده ساینده دیگر استفاده می‌شود

که آن را شن‌زنی می‌نامند.

درباره تاریخچه جالب پیدایش سند بلاست چه می‌دانید؟

سندبلاست سند بلاست برای اولین بار توسط بنجامین تیلگمن معرفی شده است.
سند بلاست او این پدیده را توسط برخورد ذرات شن به پنجره اتاقش ابداع می‌کند.
سند بلاست بعد از طوفان شن او متوجه می‌شود که شن باعث برجا ماندن خط و خش‌هایی بر روی شیشه پنجره اتاقش شده است در نتیجه او مدت‌ها به دنبال اختراع وسیله ایی می‌گردد که بتواند ذرات را با سرعت زیاد پرتاب کرده و سطح مواد را صیقل دهد.

سندبلاست در چه فرآیندهایی کاربرد دارد؟

سند بلاست از این فرآیند برای انجام کارهایی مثل زنگ‌زدایی ماسه‌زدایی و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات یا صیقل دادن را استفاده می‌شود
سندبلاست گاهی اوقات برای پاکیزه نگه داشتن انواع قالب‌های صنعتی زبر کردن قطعات عملیات لعاب‌کاری و تفلون کاری برای کیفیت بخشیدن و استفاده طولانی مدت از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سند بلاست سندبلاست همچنین در آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاری‌های صنعتی تزئینی یا رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سندبلاست از دیگر موارد کاربرد سندبلاست می‌توان به حکاکی انواع نوشته و نقش‌های مختلف و برجسته‌کاری آن‌ها بر روی سطوح شیشه‌ای چوبی ام‌دی‌اف کاشی سرامیک اشاره کرد که بیشترین استفاده آنها برای انجام امور تجاری و تبلیغاتی و تزئینات دکور می‌باشد.

اما جنس مواد ساینده در سندبلاست چیست؟

سندبلاستهنگام کار با سند بلاست از ماسه‌های ساینده ای استفاده می‌شوند که جنس آنها از سیلیس و اکسید فلزات در اندازه‌های مختلف می‌باشد این ذرات بااستفاده از فشار باد کمپرسور شتاب گرفته و روی سطح قطعه پاشیده می‌شوند و باعث ایجاد سایش برروی سطح آن برای استفاده می‌شوند.

سند مهرکیا تمیزکاری و زنگ زدایی فلزات كيفيت اجراي سند بلاست بر اساس آيتمهايي نظير زبري ايجاد شده بر اثر تماس با سيليس گيريت